Sosyal Medya Takibi
Sosyal Medya Takibi

Sosyal Medya Takibi

Son 10 yıl içinde akıllı telefonların çıkması ve gittikçe yaygınlaşması sonucu insanların sosyal medya aktivitelerinde de gözle görülür bir artış yaşandı. En gencinden en yaşlısına, en zengininden en fakirine, erkek ya da kadın hemen herkes aktif birer sosyal medya kullanıcısı oldular. Kimisi politik görüşlerini paylaşmak için, kimisi eğlenceli zaman geçirmek için, kimisi de eş dost ve akrabaları ile haberleşebilmek için bu sosyal medya platformlarını kullanıyorlar. Sosyal medya üzerine son yıllarda getirilen yenilikler sonucu neredeyse telefonların ve telefon operatörlerinin pabucu dama atılmış durumda. Özellikle Facebook, ilgi gören hemen her özelliği kısa sürede bünyesine katmasıyla dikkat çekti. Facebook; tamamı ücretsiz olan mesajlaşma, sesli görüşme, görüntülü görüşme, hikâyeler özelliği, ses, görüntü ya da dosya aktarımı gibi bir takım şeylerin yanında yakında Tinder gibi bir çöpçatanlık uygulamasını da yakında hayata geçireceğini duyurdu. Bununla birlikte 2 milyarı geçen bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu düşünürsek Tinder üzerindeki kullanıcıları da bünyesine katarak daha büyük bir platform olma yoluna gideceğini söylemek çok da yanlış olmaz.

Bundan dolayı çeşitli amaçlarla bir başkasını takibe almak isteyen insanların aradığı en önemli özelliklerden biri de sosyal medya takibi olmaktadır. Sosyal medya takibi yapabilmek için en etkili ve masrafsız çözüm olarak bir telefon takip programı edinme görülmektedir. Bu sayede hiç kimsenin haberi olmadan takibinizi yapabilirsiniz. Sosyal medya takibi dışında da birçok telefon takip özelliğini kullanabilirsiniz.

Telefon Takip Programları ve Özellikleri

Casus yazılım ya da casus telefon olarak da anılan bu programlar sayesinde anlık olarak konum takibi yapabilirsiniz. Telefon kapalı bile olsa dilediğiniz zaman ortam dinlemesi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon dinleme yapabilir, görüşme kaydetme özelliğini kullanabilirsiniz. Casus fotoğraf ve video kaydı gerçekleştirebilirsiniz. Facebook mesajlarına ulaşabilir; Whatsapp, Skype, Viber ya da Line gibi birçok online mesajlaşma uygulamasının içeriklerine hâkim olabilirsiniz. Telefonun rehberine ulaşabilir, hangi numara nasıl kaydedilmiş öğrenebilirsiniz. Ayrıntılı olarak SMS dökümlerinin yanı sıra arama kayıtlarına da tüm incelikleriyle hâkim olabilirsiniz. Kim, ne zaman aramış ve kaç dakika konuşulmuş gibi sorularınıza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.