5 Mayıs 2013
Model:
Genel
Comments: 0

1Android işletim sistemi zaman geçtikçe kelimenin tam anlamıyla karmakarışık hale gelebilir.

Kaldırdığınız uygulamalar tamamen silinemez ve sonuçta telefonun belleği faydasız verilerle dolar, uygulama-önbelleği gereksiz yere çok yer tutar, sistem artık pürüzsüz çalışmamaya başlar. Doğru temizleme uygulamalarıyla akıllı telefonunuzun dâhili belleğini düzenleyip toparlayabilir, optimize edebilir ve root’a erişime gerek kalmadan cep telefonunu hızlandırabilirsiniz.

Temizlik ve emniyet

Sizler için hazırladığımız haberde Android cep telefonunuzu düzenleyip toparlamanızda yardımcı olacak uygulamalar bulacaksınız. Bir WhatsApp temizleyici olan WCleaner Beta for WhatsApp uygulamasıyla gereksiz fotoğrafları, videoları, ses dosyalarını ve yedeklemeleri silebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan CleanMaster ise sizin yerinize, bellekte yer yutan ne varsa buluyor.

Tam bir bellek temizliği yapmak için SMS hafızası da temizlikten geçiyor. Öte yandan mesajları geri dönüşsüz şekilde kaybetmekten korkuyor ve acil durumlarda bunlara erişebilmek istiyorsanız, kısa mesajların yanında çağrıları ve MMS’leri de saklayan bir SMS yedekleyici uygulama olan SMS Backup+ size yardımcı olacaktır.

Diğer birçok kullanım istatistiğinin yanı sıra dâhili bellek ve SD kartına ait verileri gösteren FX File Explorer gibi bir dosya yöneticisi de çok işinize yarayabilir. Bunun yardımıyla, Android cep telefonunuzda hangi dosyaları sıklıkla kullandığınızı, hangilerininse atıl durduğunu bir bakışta görebilirsiniz.

casus